Oin חדשות ומידע

בשמחות אצלכם

( חדשות ומידע - אגודות ואירגונים )

יום חמישי בערב. הטלפון מצלצל. על הקו ש.(שם בדוי)  מן הישיבה.  הוא מתעניין בנעשה ובנשמע ולאחר משפטים ספורים הוא שואל בקול שקט...
לקופת החסד - קופת העיר אשדוד לחץ כאן:

האם אוכל לבוא לשבת? בשמחה! בוודאי! אני עונה "כולנו מחכים לך! " מנסה אני לשוות למילותי צליל של שמחה, אך ללא הצלחה. השיחה מסתיימת בלב כבד.

גם בשבוע שעבר חזר שמוליק הביתה, וגם בשבת  שלפניו.זו תקופה ארוכה שהוא שב הביתה לשבתות  ועיניו מעוננות. "אין זה פשוט להישאר בישיבה במצבו" כך הסביר לי אביו. "בשבת הוא מרגיש ביתר שאת את בדידותו וכואב שבעתיים את מצבו. חבריו שעזבו זה מכבר את הישיבה ואף  הבחורים שבשיעורים שתחתיו כבר מפנים מקומותיהם. והוא במקומו עומד. גילו הולך ומתקדם והוא מצפה לישועתו.

שמוליק היה תמיד  בא. וניסה לחייך, הושיט יד עוזרת בכל הנדרש,הוא ריתק את אחיו הקטנים בסיפוריו והשמיע דברי תורה עמוקים. אך עם הכל ריחפה באוויר עננה כבדה , עצובה.

שמוליק הוא בחור מצוין. אולי קצת שקט ולא מבריק. אבל תמיד שקוע בתורה ולמידותיו התרומיות יצא שם של דבר.  אך עם זאת, ללא סיבה ניכרת לעין, התעכב שידוכו הראוי. חבריו כבר חוגגים "חלקה" לילדיהם. והוא בבדידותו.

דרישותינו לא היו גבוהות מידי. רצינו בשבילו כלה כשרה וצנועה. אך, כנראה שעדין לא הגיע הרגע הראוי  ובכל פעם נקטע השידוך באיבו. שמוליק התעודד וחיזק אף אותנו בדברי אמונה ובטחון.

השתדלנו להתחזק  על אף שהניסיון לא היה קל. אחותו שלאחריו סיימה את הסמינר וגם בשיעורו של האח שאחר כך החלו  חברים להתארס.

באותו יום חמישי לא הצלחתי עוד לעשות מאומה. הרהורים נוגים מלאו את ליבי. מה יהיה.?! מתי כבר נזכה לחוש בישועת ה'? הרגשתי צורך עצום להתפלל, להתחנן ולבכות. וכך בהחלטה של רגע החלטתי על נסיעה לכותל המערבי. מקום ששכינה לא זזה הימנו.

השארתי הוראות חפוזות ויצאתי לתחנה. בעודי ממתינה לאוטובוס שיסיעני לירושלים צדה עיני מודעה של "קופת החסד" שם גולל סיפורו של החתן שהתייתם בגיל צעיר וכעתעומד  זמן קצר לפני חתונתו ולרש אין כל. לא לבוש. לא דירה .לא חתונה ולא שום צורך בסיסי אחר. בקריאה חמה פונים רבני אשדוד בבקשת עזרה למקרה קשה זה. ליבי נחמץ בקרבי למקרא הסיפור האומלל. מחשבותיי נשאו אותי אל החתן היתום שחתונתו מתעכבת מחוסר תקציב. ופתאום נצנצה בי מחשבה. והרי "אם אתה משמח..." זו הבטחה מפורשת! אנו נעזור לחתן היתום לקיים את חתונתו בכבוד ויעזור הקב"ה ונזכה גם אנו לשמוח בקרוב בחתונתו של שמוליק.

לאחר שגמרתי אומר לתרום היתה נסיעתי בלב קל בהרבה .התפללתי וביקשתי על בני וגם על החתן היתום.

כבר למחרת העברנו תרומה מכובדת ל"קופת החסד" לקרן  החתן היתום חסר הכל.

עבר שבוע. שידוך חדש עולה על הפרק. ההצעה מתקדמת במהירות מפתיעה ולאחר שלושה ימים (!!!) אנו שותים לחיים כשדמעות של התרגשות בעיננו. שמוליק היה לחתן עב"ג הכלה כלילת המעלות. לא ניתן כלל לתאר את אושרנו הרב כשבין כותלנו בוקעת השירה האדירה "קול ששון וקול שמחה"

התקשרו עוד היום ותזכו גם אתם בישועה פרטית
טל 24 שעות:
1800-25-75-75

 

 
 • chashmali m2

   

  חשמלי

  052-7619944
   
  תנור בנוי אלקטרולוקס > תנור רב תכליתי עם טורבו > ארץ ייצור: גרמניה > יבואן רשמי

 • re m22

  רהיטי עדן

  www.REHITIM-EDEN.co.il

  מזרון אורתופדי PERPECTO-  רק ב-1,699 ש״ח במקום 4,300 ש״ח

 • mbniya m1

  צבע ושיפוצים

  צביעת דירה  (3 חד׳) רק ב- 1,300 ש״ח בלבד!