איך לקנות פירות וירקות?

( חדשות ומידע - מזון פירות וירקות )

בשנים האחרונות המודעות לאוכל בריא מתעוררת אצל כמעט כל אדם, לאור הבאז התקשורתי שנעשה על ידי תכניות תחקירים למינן, אשר מציגות את האוכל שאנחנו אוכלים כמזון שמזיק לבריאות שלנו ועלול לגרום לנו אפילו למוות...

 אין עוררין כי מאכלים עתירים בשומן משמינים וכמובן פחות בריאים מאשר לקט של ירקות ופירות מלאים בוויטמינים. במידה ואתם עצלים מידי לחתוך סלט ירקות או סתם למלא את הקופסא בירקות חתוכים, כדאי שתעשו את החשבון הקלורי היומי ותבינו שבאמצעות אכילת ירקות תוכלו לשבוע יותר ולצרוך פחות קלוריות במידה רבה. לכל ירק ולכל פרי יש את מגוון הוויטמינים שלו, אשר לכל ויטמין יש תפקיד חשוב במערכת העיכול שלנו וכן בכל האיברים בגוף.

מרוסס או אורגני?

בכדי ליהנות מירקות ופירות טריים, כדאי לחפש אחר חנות  פירות וירקות באשדוד שמוכרת מוצרים טריים עם הכמות המזערית ביותר ואפילו ללא חומרי ריסוס והדברה. שימו לב כי במידה ואכן רכשתם פרי או ירק מרוסס ולא אורגני, חשוב לשטוף היטב את הקליפה ואפילו להשרות במים יחד עם חומר טבעי לשטיפת חומרי הדברה. אומנם ניתן לקלף את הירק או הפרי ולהפחית את הסיכון במידה ויש חומרי הדברה, אך רוב הזמן כל הוויטמינים הטובים נמצאים בקליפה, לכן חבל לפספס אותה.

טיפים לאכילה נכונה

כשרוכשים ירקות ופירות לתינוקות, כאשר מתחילים להציע טעימות אפילו בגיל מוקדם כמו ארבעה חודשים, חשוב לבחור את פירות וירקות באשדוד המובחרים ביותר, שנראים בעין בשלים ומוכנים לאכילה. הבננה זקוקה להבשלה רבה ואפילו אם היא נראית לכם רקובה ושחורה מבחוץ, אל דאגה, זה הסימן שהיא מוכנה לאכילה על ידי התינוק שלכם. אבוקדו כדאי לרכוש חלק רכים וחלק קשים ואת הקשים אפשר לעטוף בעיתון ולהשאיר על השיש של המטבח. כדאי לשלב במהלך היום לפחות 3 פירות ו-3 ירקות כאשר את הפירות מומלץ לאכול בין הארוחות ואת הירקות להוסיף לכל ארוחה. זה הזמן שלכם ליהנות מחוויה בריאה של אכילה מאוזנת ונכונה המשלבת פירות, ירקות, חלבונים, שומנים ופחמימות.

 
 • re m22

  רהיטי עדן

  www.REHITIM-EDEN.co.il

  מזרון אורתופדי PERPECTO-  רק ב-1,699 ש״ח במקום 4,300 ש״ח

 • ma m 1

  מי הטבע - אוזן

  סנן מים תת כיורי

  299 ₪ במקום 599 ₪

   

 • re m33

  רהיטי עדן

  www.REHITIM-EDEN.co.il

   

  מזרן SAVION זוגי ב-700 ש"ח במקום 2000 ש״ח יחיד ב-400 ש"ח במקום 1100